Ako sa zabaviť doma a na záhrade nielen s deťmi

Ako sa zabaviť doma a na záhrade nielen s deťmi

Prinášame vám pár tipov na zábavu na doma, ktorá zabaví nielen deti, ale aj rodičov.

Kto si hrá, nehnevá

Spoločenské aj kartové hry predstavujú zábavu, ktorá nikdy neomrzí. V dobách, kedy neboli tablety a internet, ľudia oveľa viac využívali kolektívnu zábavu. Prečo sa k tomu nevrátiť aj dnes? Aj doma je možné zažiť veľa zábavy. Ak chce potrápiť pamäť, nesmie chýbať pexeso. Klasické pexeso môžete vymeniť za ešte zábavnejšie Pexetrio. V čom je rozdiel? Miesto bežných dvoch kartičiek hľadáte tri, ktoré ale nie sú rovnaké. Majú však veľa spoločného. Napríklad pri dube je potreba nájsť list a plod. Hľadajú sa jednoducho trojice, ktoré patria k sebe, a to na rôzne motívy. U nás nájdete napríklad Pexetrio prírodu, štáty a ich symboly, zvieratá, rozprávky a ďalšie. 

Tak trochu návrat do minulosti predstavuje kniha Retrohranie. Pod týmto názvom sa ukrýva encyklopédia retro hier, ktoré hrali naši rodičia a prarodičia. Hovorí sa, že v jednoduchosti je krása, a v tomto prípade to platí na 100%. Rodičia si určite pamätajú na cvrnkanie guličiek, skákanie cez gumu alebo čiaru s céčkami. Áno, vrátime sa o dve desiatky rokov naspäť. A pokiaľ si rodičia nepamätajú pravidlá, nevadí. V encyklopédii sú skvele popísané.

Ďalšia zábavná hra s návratom do minulosti je „Ako to bolo kedysi?“ . Originálna stolná hra obsahuje mnoho kartičiek s dobovými obrázkami z rokov mladosti našich rodičov, podľa ktorých si hráči rozprávajú príbehy, ktoré majú s obrázkami spojené. Rozprávajte deťom, aké to bolo v dobách vášho detstva, keď ste mali doma len pevnú linku, televízia nebola v každej domácnosti alebo najväčším letným dobrodružstvom bola cesta k Balatonu.

Využite spoločný čas zmysluplne

A čo takto využiť spoločný rodinný čas k vytvoreniu rodokmeňu do knihy Strom života našej rodiny? Kniha je spracovaná tak, aby ste do nej mohli zapísať všetko o svojich predkoch až do piatej generácie. Prehľadajte staré fotografie, vyspovedajte prarodičov a skúste googlit. Uvidíte, že i v pohodlí domova môžete získať veľa cenných informácií o svojich predkoch. Neváhajte si všetko zapísať. Raz to bude krásna pamiatka pre ďalšie generácie, ktoré budú môcť vo vami započatej práci pokračovať.

V našej ponuke nájdete skvelú novinku, ktorou je spoločenská hra Olá! Je zaujímavá tým, že je prepojením sveta nevidiacich s tými, ktorým zrak slúži dobre. Môžete si vyskúšať, aké to je vidieť len čiernu tmu a všetko robiť pomocou dotyku. Vďaka tejto hre dokonale precvičíte jemnú motoriku, ktorú je potreba cibriť v každom veku.

Prebúdzajte v deťoch kreatívneho ducha. Uvidíte, že deťom stačí málo. Najviac ocenia váš čas. Nechajte ich, nech vám pomáhajú pri varení, upratovaní, môžete spoločne maľovať a tvoriť.

 

Ak máte záhradku, tak sa vám určite bude hodiť veselé záhradné náradie a deťom praktická zástera s detským náradím. Po prečítaní Retrohraní si môžete skúsiť treba zaskákať gumu alebo zahrať Gulečník. 

Zanechať vzkaz

* Meno:
* E-mail: (nepublikované)
   Web:
* Komentár:
Opíšte kód