Dňa 13. septembra si každoročne pripomíname Medzinárodný deň čokolády. Ak patríte medzi milovníkov tejto sladkej pochutiny, potom si určite prídete na svoje. Vedeli ste, že čokoládu ľudia jedli už 1 900 rokov pred Kristom? A ako vlastne spoznať skutočne kvalitnú čokoládu od presladenej  náhrady? Zobrali sme si túto lahôdku na paškál a dáme vám aj pár tipov, akým  sladkým darčekom potešíte svojich najbližších.
Prinášame vám pár tipov na zábavu na doma, ktorá zabaví nielen deti, ale aj rodičov.
Marec patrí knihám. Tento mesiac si pripomíname, ako je čítanie dôležité, a že by sme nemali zabúdať na tlačené knihy. Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc vyhlásilo pre rok 2020 už 21. ročník celoslovenského podujatia Týždeň slovenských knižníc od 2.- 8. marca 2020.
V nedeľu nás čaká prvá adventná nedeľa. Je to čas, kedy deti dostanú adventný kalendár. Očakávanie Štedrého dňa to je Čarovný čas a adventný kalendár k tomu patrí. Niektoré deti ho dostávajú až od Mikuláša, a tak otvárajú prvých päť políčok naraz.
Retro štýl preniká do viacerých oblastí života a výnimkou nie sú ani hračky. Tatrovka, stavebnice Merkur, guľôčkové počítadlo, plechové hračky, nafukovacie zvieratá či staré dobré drevené kocky ... S takýmito hračkami sa hrala generácia tých, ktorí sú dnes sami rodičmi, a dodnes v nich vyvolávajú spomienky na ich detstvo.
  • 1
  • 2
Zobrazuji 1 do 5 z 7 (1 Stránek)